-

Šiuolaikinio meno centras

Šiuolaikinio meno centras
Valstybė
Lietuva
Adresas
Vokiečių g. 2
Pašto kodas
LT–01130
Telefono Nr.
+370 5 2121945
E-mail
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Darbo laikas
Kasdien išskyrus pirmadienius
12–20 val.
ŠMC yra didžiausias šiuolaikinio meno centras Baltijos šalyse. Lietuvos Kultūros ministerijos 1992 m. įsteigta institucija pakeitė sovietiniu laikotarpiu veikusius Vilniaus parodų rūmus ir įsikūrė tame pačiame architekto Vytauto Čekanausko sukurtame, specialiai meno parodoms skirtame modernistinės architektūros pastate, kuris duris atvėrė dar 1969 m. 

ŠMC tikslas – skatinti Lietuvos šiuolaikinio meno raidą ir integraciją į pasaulinį kontekstą. ŠMC pristato visuomenei naujausias Lietuvos ir užsienio šalių šiuolaikinio meno tendencijas ir siekia ugdyti visuomenės sampratą apie šiuolaikinį meną, atskleisti jo ištakas, savitumą, kultūrinę vertę, ryšius su tarptautiniais meno ir kultūros procesais. 
Šiame meno ir idėjų “oro uoste” nuolat vyksta intensyvus tarptautinis judėjimas, inicijuojami nauji meniniai projektai ir priimamos keliaujančios parodos, kurių geografija pastaraisiais metais išsiplėtė iki pačių tolimiausių kraštų (Pietų Amerikos, Kinijos, Japonijos, Australijos ir Naujosios Zelandijos). ŠMC pristatomas naujausias, aktualiausias Lietuvos ir kitų šalių autorių sukurtas menas bei retrospektyvinės XX-XXI a. meno parodos. Kas trejus metus vyksta didžiausias ir svarbiausias ŠMC renginys – Baltijos tarptautinio meno trienalė, nuo 2002 m. sėkmingai įsitvirtinusi pasauliniame meno bienalių tinkle. Kas antrus metus ŠMC organizuoja Lietuvos šiuolaikinio meno scenos apžvalgas. 

Nuo 1997 m. ŠMC veikia Jurgio Mačiūno FLUXUS kabinetas – pastovi ekspozicija, kurią sudaro beveik 100 originalių FLUXUS kūrinių iš didžiausios pasaulyje Gilberto ir Lilos Silvermanų FLUXUS kolekcijos. Greta parodinės veiklos ŠMC kaupia ir skleidžia informaciją apie šiuolaikinį meną, leidžia katalogus, menininkų publikacijas, o nuo 2005 m. – ir periodinį žurnalą „ŠMC/CAC Interviu“ lietuvių/anglų kalbomis, skirtą pokalbiams su menininkais, kuratoriais, teoretikais ir kitais šiuolaikinės kultūros dalyviais. Žurnalo dėmesio centre – Lietuvos ir viso pasaulio, ypač kaimyninio regiono šalių meno įvykiai ir aktualijos. 2009 m. duris atvėrė ŠMC skaitykla – tai atvira ir neformali erdvė, skirta skaityti ir bendrauti, bei įvairių renginių vieta, kurioje vyksta seminarai, paskaitos, performansai, susitikimai su kūrėjais, knygų pristatymai. 2012 m. savo veiklą pradėjo ŠMC kino salė, kuri daug dėmesio skiria naujos kino raiškos paieškoms ir autorių iš skirtingų kontinentų kūrybos pristatymui, siekia ir turiningo dialogo tarp šiuolaikinio meno kūrėjų bei kino autorių kūrybos.

Bendradarbiaudamas su kitų kultūros sričių organizatoriais ir festivaliais ŠMC taip pat pristato naujosios muzikos, šokio, mados, kino, animacijos renginius. Kasmet čia apsilanko apie 50 tūkstančių lankytojų. ŠMC – populiari susitikimų vieta Vilniuje.

Ekspozicijų salės
Dviejuose Šiuolaikinio meno centro aukštuose yra penkios parodų salės, kurių bendras plotas viršija 2000 m2, lauko kiemelis ir kino salė antrame aukšte.
Pirmo aukšto salė - 184.6 m2 (7.7 x 24)
Antro aukšto pietinė salė - 215.7 m2 (9 x 24)
Antro aukšto didžioji salė - 964.9 m2 (24 x 41)
Antro aukšto šiaurinė salė - 296 m2 (12.9 x 24)
Lauko kiemelis - 213.7 m2 (12 x18)
Kino salė - 215.7 m2

Foto

Šiuolaikinio meno centras

Vartotojų apžvalgos

Nėra lankytojų atsiliepimų.
Norėdami įkelti atsiliepimą turite registruotis arba